Temat: O nieprzebijaniu Tygrysów.

Na skutek pewnych wydarzeń i informacji przed weekendem przeżyłem małe załamanie ideowo - tożsamościowe w związku z zasadą o nieprzebijaniu Tygrysów - https://taktyczna.tk/topic/5705/zasada- … -tygrysow/ nie czując się na siłach aby ją egzekwować.

Odpoczynek weekendowy natchnął mnie nową, dziką energią i mogę odpowiedzieć dziś na kilka pytań, wątpliwości, sugestii i koncepcji, które się wokół tej zasady nagromadziły.

- Czy skrypty są zakazane w TGS?
Nie, skrypty nie są zakazane w TGS. Jak ktoś ma ochotę używać skryptów które za niego kontem pracują albo trenują to nic mi do tego. Używanie skryptów dotyczących walki, w momencie kiedy działanie skryptu może złamać zasadę o nieprzebijaniu Tygrysów naraża użytkownika na konsekwencje w postaci usunięcia konta z bojówki.
Używanie skryptu, bo trzeba spać, bo jestem na wycieczce, bo pracuję, bo mam inne sprawy nie jest okolicznością tłumaczącą przebijanie Tygrysów.

- Cały eRep używa skryptów.
Mało która bojówka ma swój serwer Discord, forum, wydarzenia, regulamin, zasady. Jeśli mielibyśmy równać do całego erepa trzeba by zlikwidować większość aktywności TGS.

- Jeżeli użytkownik skryptu nieświadomie kogoś przebije to oddaje gold za medal i wszystko jest okej.
Wprowadzenie do zasady o nieprzebijaniu Tygrysów regulacji określających rekompensatę, odszkodowanie za zabrany medal, jest świetnym sposobem na przerzucenie odpowiedzialności za usunięcie kogoś z bojówki z dowódcy na gracza, który z jakichś powodów nie będzie usatysfakcjonowany zwrotem golda za medal.
Napiszę na przykładzie:
- użytkownik skryptu przebija pierwszego gracza ale dogaduje się z nim, pokrzywdzonemu wszystko pasuje i nie zgłasza uwag,
- użytkownik skryptu przebija drugiego gracza ale dogaduje się z nim, pokrzywdzonemu wszystko pasuje i nie zgłasza uwag,
- użytkownik skryptu przebija trzeciego gracza i próbuje się z nim dogadać ale trzeciemu graczowi nie chodzi tylko o gold za medal ale też o ich ilość na profilu,
- w konsekwencji powtarzających się incydentów gracz używający skryptu zostanie usunięty z bojówki przez dowódcę,
- odpowiedzialnym za wyrzucenie gracza używającego skryptów staje się ten kto zgłosił pretensje.
Wprowadzenie regulacji określających rekompensatę za medal wprowadza presję na pokrzywdzonego gracza. Ma on do wyboru, albo zgodzić się na rekompensatę, nawet jeśli nie bardzo mu to pasuje, albo narazić się na ewentualne niezadowolenie w bojówce, że przez niego ktoś wyleciał.
Czy chodzi o gracza który używa skryptu czy nie używa rekompensata nie załatwia wszystkiego.
Muszę zaznaczyć, że będę zdecydowanie źle reagował na szykany wobec graczy, którzy zgłaszają przypadki przebijania łamiące omawianą zasadę.

- Czy nie można zastosować innych kar przed wyrzuceniem gracza.
Nie jest tak, że przy pierwszym jakimkolwiek incydencie odrazu wyrzucam z bojówki. Jeśli sytuacja nie jest jasna, proszę o informacje, gracz o którego chodzi trafia na moją listę do obserwacji i patrzę co będzie dalej. Jeśli przypadek jest oczywisty ostrzegam o tym, że powtarzanie się takich zdarzeń będzie wiązało się z usunięciem z bojówki. Jeżeli dostanie się pod obserwację lub otrzymanie ostrzeżenia od dowódcy, który nie raz już udowodnił że nie będzie się patyczkował i nie ma nawyku zwlekania z decyzją, nie działa motywująco na gracza to nie wiem co może zadziałać. Mogę, przed podjęciem decyzji o wyrzuceniu gracza z bojówki banować go na serwerze Discord. Zadziała to jednak jedynie na graczy, którzy są na Discordzie. Nie sądzę, żeby zmiana statusu gracza z Tygrys na Kociak powodowała zmianę postępowania. Zmiana statusu nie powoduje dużych konsekwencji, zwłaszcza dla tych graczy, którzy nie otrzymują już premii od TGS.

- Sąd TGS.
Sam zaproponowałem takie rozwiązanie. Myślałem nad tym. Doszedłem do wniosku że znalezienie kilku ludzi, którzy po pierwsze sami są bez zarzutu pod względem zachowania na polu bitwy a po drugie zechcą wziąć na siebie część odpowiedzialności za wyrzucenie kogoś z bojówki może być bardzo, bardzo trudne. Tajnego sądu czy ciała doradczego nie chcę tworzyć. Nie lubię się bawić w tajemnice.

- Co ma zrobić ktoś kto używa skryptów?
Co sobie chce i woli. Szukanie swojej zabawy, odejście z bojówki z powodu ograniczeń nie powinno być traktowane jako jakiś dramat czy zdrada. Normalna i naturalna rzecz. Nie ma co robić czegoś na siłę albo się męczyć. Pozostając z TGS gracz musi zaakceptować, że może się tak zdarzyć, że zostanie przeze mnie wyrzucony z powodu powtarzającego się naruszania zasady o nieprzebijaniu Tygrysów.

- Działania Uzury Zezre doprowadzają do osłabienia bojówki.
Bardzo być może. Szczęście w nieszczęściu, że to podczas mojego dowódzcowania TGS znacznie się rozbujał więc jeśli się teraz podczas mojego dowódzcowania skurczy to cóż. Ja osobiście nie potrzebuję być nikim ważnym w ePL jako dowódca silnej bojówki. Władza to nie jest coś od czego mi siusiak rośnie. Zresztą to co pokazuje Lederboard może być mylące.
Może nie będziemy zdobywać tylu odznaczeń dla bojówki co teraz. Może nie będziemy żadnych odznaczeń zdobywać. Chciałbym jednak zauważyć, że TGS istniało 10 lat bez żadnych odznaczeń.

Podsumowując

Zasada o nieprzebijaniu Tygrysów pozostaje w mocy, jest aktualna.
https://taktyczna.tk/topic/5705/zasada- … -tygrysow/

Z premedytacją nie poddaje jej do zatwierdzenia pod głosowanie w Dowództwie chcąc podkreślić moją odpowiedzialność za działania, które wynikną podczas egzekwowania przestrzegania zasady o nieprzebijaniu Tygrysów.

Jest prawdopodobne, że kiedyś ujrzycie jak Uzury Zezre przebija jakiegoś Tygrysa i łamie omawianą zasadę. Tak się może zdarzyć. A to dlatego że każdy popełnia błędy. Źle kliknięty deploy, brak świadomości że stingery w deployu, niedopatrzenie kto jest pierwszy. Przyczyn może być trochę. Jeśli taki błąd się zdarzy proszę o informację, że o to właśnie chodzi.

nomicons/smile I raz i dwa! nomicons/smile