Temat: Sąd w TGS?

Zasadę o nieprzebijaniu Tygrysów zapisałem w dokumentach na forum - https://taktyczna.tk/topic/5705/zasada- … -tygrysow/

W tej chwili o postępowaniu wobec graczy, którzy przebijają ludzi ze swojej bojówki, decyduję ja. Jest to stosunkowo świeży temat w bojówce i przyznać muszę, że nie do końca mam dopracowane procedury postępowania w takich wypadkach bo i zdarzenia nie są jednakowe. Gracze, którym zdarzy się przebić kogoś z Tygrysów prezentują też odmienne reakcje, postawy wobec zdarzenia, wobec kontaktu czy odmienne chęci dostosowania się do zasad w przyszłości. Pojedyncza osoba oceniająca zdarzenia może też być, niezależnie od chęci bycia obiektywnym, podatna na odczucia, sympatie lub antypatie.

Dlatego chciałbym poddać do przemyślenia powołanie czegoś w rodzaju sądu. Takie ciało, na tą chwilę, zajmowałoby się orzekaniem w temacie przebijających. 
Mógłbym spróbować napisać, określić procedury, zasady, według, których działałoby takie coś. Powoływanie osób, odwoływanie, tryb w jakim miałoby się odbywać i tak dalej. Osoby, które rozpatrywałyby takie sprawy powinny być bez zarzutu pod względem zachowania w bitwach i powinny być gotowe wziąć na siebie pewne obciążenie psychiczne. Gracze, wobec których będzie decyzja o usunięciu z bojówki mogą wyrażać niezadowolenie w pmkach w grze i na Discordzie, na serwerach Discorda, na feedach w grze, mogą też pisać arty. Osoby niezadowolone z decyzji mogą mieć pretensje do końca eRepa i jeden dzień dłużej.

Stąd moje pytania. Po pierwsze, czy chcemy mieć takie ustrojstwo. Po drugie czy znajdą się osoby, które będą chciały wziąć na siebie takie obowiązki. Na tą chwilę myślę że Dowódca + trzy osoby, to mógłby być dobry skład. Ale to też jedynie propozycja.

Uwagi, oceny pomysłu i propozycje rozwiązań mile widziane.

nomicons/smile I raz i dwa! nomicons/smile

2

Odp: Sąd w TGS?

Jeśli się na to zdecydujemy, to w mojej ocenie skład powinien być nieparzysty, żeby nie było patowej sytuacji przy decyzjach

3

Ja mogę być katem i skazywać na wieczną banicję (albo odcinać głowy)

4

Myślę, że pomysł jest dobry. Więcej osób, to większa szansa na obiektywne spojrzenie na dany przypadek i ocenę. Jedna osoba wszystkiego nie dostrzeże, a już kilka ma większą szansę na rozwikłanie konkretnego przypadku i zażegnanie konfliktu.

5

Pomysł dobry. Taki 3-osobowy sąd mógłby odciążyć dowódcę bojówki, choć dowódca mógłby się nie zgodzić z werdyktem sądu i zakwestionować go.
Oczywiście sądzący musieliby mieć nieposzlakowaną opinię.

6 (edytowany przez DonaldMcKwacz 26.10.2021 23:10)

dawac mnie na lawe przysieglych bede jak w dwunastu gniewnych B)

ps kelak chce mordowac to ktos mu musi powiedziec zeby oszczedzil od czasu do czasu B)

ps2 jesli sklad bedzie nieparzysty i bedzie w nim dowodca to lepsze byloby 5 osob niz 3 bo tak to moze sie zdarzyc ze bedzie 1:1 i i tak dowodca bedzie decydowal o winie

7

Nieparzysta liczba jest okej pod warunkiem że wszyscy się zawsze wypowiedzą. Dobrze zrobić limit czasu na odpowiedź. Jak ktoś się nie wypowie i jak remis to głos dowódcy decyduje.
Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym, że to nie musi być sąd tylko coś w rodzaju rady. Ciało doradcze.
A dowódca i tak decyduje i może podjąć decyzję odmienną niż to, jaki pogląd wyrazi większość rady. Wtedy i tak odpowiedzialność na commanderze.

nomicons/smile I raz i dwa! nomicons/smile

8

Skoro gracze nie potrafią dogadać się między sobą to może faktycznie dobrą decyzją będzie utworzenie sądu który będzie rozstrzygał takie sprawy. Zastanowiłbym się za też nad karami - czy konieczne jest od razu usuwanie tych graczy?

[img][/img]

9

Poparłbym.

http://www.disciples.pl/images/signatures/29976786146fa73aabbd5b.png